DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI

aslide_3-1920x854

DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI

ADAHAN, yüklerin demiryolu ile taşınması için gerekli olan tüm lojistik ve taşımacılık hizmetlerini sunmaktadır. Bu sektör, piyasanın durumuna bakılmaksızın yüksek talep ve yüksek ciro ile karakterize edilmektedir. İstikrar ve etkileyici pazar göstergeleri, demiryolu taşımacılığının evrensel olanaklarından kaynaklanmaktadır. Yük trenleri, taşıma kapasiteleri dolayısıyla önemli miktarlarda yük taşıyabiliyor, mesafeleri hızla aşabiliyor ve malların bütünlük ve güvenlik içinde teslim edilmesini sağlıyor. ADAHAN, müşterilerimizin tüm avantajlarını hissedecekleri şekilde Avrupa dışı ve Avrupa genelinde demiryolu taşımacılığı düzenliyor. Uzmanlarımız, müşterinin ihtiyaçlarını analiz ediyor, taşınan malların özelliklerini dikkate alıyor, Avrupa, BDT, Baltık, Balkan ve Orta Asya ülkelerinde en uygun ulaşım rotasını geliştirir. ADAHAN, güzergahın mesafesine bakılmaksızın, her yükün zamanında ulaştırılmasını sağlar. Uluslararası nakliye şirketleriyle verimli işbirliğimiz sayesinde, şirketimiz esnek fiyatlandırma politikası yürütmekte ve yüksek düzeyli hizmet sunmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ

Taşıdığımız kargo türleri:

 1. Kapalı araç ve konteynırlarda, manuel ve mekanik yükleme yoluyla taşınan parça paketler;
 2. Açık araçlarda, platformlarda ve taşıyıcılarda taşıdığımız ağır ve büyük kargolar;
 3. Açık araçlarda veya özel demiryolu taşıtlarında taşıdığımız sıvı ve katı dökme kargolar.

Demiryolu taşımacılığı türleri:

 1. Özel demiryolu taşıtlarıyla nakliyesi yapılan taşıt veya diğer özel kargolar,
 2. İzole veya frigorifik demiryolu taşıtlarıyla nakliyesi yapılan ve özel sıcaklık koşulları gerektiren kargolar,
 3. Hafif ve yüksek kapasiteli kargolar (120 m3’den fazla),
 4. Organize ekspres trenlerle nakliye. Uzun mesafelerde demiryolu hizmetlerinin kullanılması hızlı yolcu trenlerine göre daha kısa sürede teslimat olanağı sağlamaktadır. 

Modern demiryolu taşımacılığının teknik donanımı hemen hemen her kargonun taşınmasını sağlar:

Parça yükler. Parça yükler kapalı vagon ve konteynırlarda taşınır. Yükleme ve boşaltma işleri elle veya özel araçlarla yapılır.

Büyük boyutlu ve ağır yükler. Büyük boyutlu ve ağır yükler, açık vagonlarda, uyarlanmış konveyör veya platformlarda taşınır. Yükleme ve boşaltma işleri özel vinçlerle gerçekleştirilir.

Dökme yükler. Dökme yükler, uyarlanmış vagonda yapılır. Yükleme ve boşaltma işleri, istifleme ve sabitleme yapılmadan gerçekleştirilir.

Tehlikeli yüklerin demiryolu ile taşınmasında, sınıflandırma, ambalajlama, işaretleme gibi koşulları belirleyen özel kurallara uyulması gerekir. Tehlikeli maddeler, belirli maddenin tehlike sınıfına bağlı olarak uyarlanmış konteynırlarda taşınır. AsstrA, ulusal ve uluslararası demiryolu taşımacılığı düzenlemelerinde meydana gelen değişiklikleri izliyor. Bu sayede uzmanlarımız her bir kargonun özelliklerini dikkate alarak güvenli ve zamanında ulaştırma hizmeti sunmaktadır.

Demiryolu taşımacılığının gerçekleştirilmesi için, tüm modifikasyonlardaki trenler ve konteynırlar kullanılır. Deneyimli çalışanlarımız, müşterinin ihtiyaçları ve kargo özelliklerine bağlı olarak uyarlanmış aracı seçmenize yardımcı olur. AsstrA uzmanları, tek tip taşımacılığın yanı sıra, havayolu, denizyolu, demiryolu ve karayolu araçlarının kullanıldığı çoklu taşımacılık şemaları da geliştirir.

 1. YILLARIN DENEYİMİ

  Şirketimiz 20 yıldan uzun bir süredir farklı endüstrilerden müşterilere hizmet vermektedir. Bu süre zarfında her bir müşterinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler önermek ve uygulamak konusunda şirketimiz büyük bir deneyime sahip olmuştur.

 2. GENİŞ COĞRAFYA

  Şirketimizin 18 ülkede ofisleri bulunmaktadır. Çalışanlarımız birden fazla dili akıcı olarak konuşabilmektedir ve gönderi taleplerinize yardımcı olabilmek için daima hizmetinizdedir. Taşıma ve iletişim süreçlerini sizin için en kolay ve rahat şekilde yerine getireceğimizden emin olabilirsiniz.

 3. KAPSAMLI HİZMETLER

  Deneyimli çalışanlarımız demiryolu taşımacılığı, transit depolama, gümrük müsaadesi ve kargo sigortası da dahil olmak üzere ihtiyaçlarınıza en uygun lojistik çözümleri sunmaktadır. Avrupa çapında bulunan 18 temsilcilik ofisimiz ve Avrupa ve CIS bölgelerinin stratejik noktalarında bulunan 8 gümrük acentemiz sayesinde şirketimiz size en yenilikçi lojistik çözümleri sunmaktadır.

 4. KARMA LOJİSTİK YAPILARI

  Taşıma koşulları ve maliyetine bağlı olarak farklı vasıtaları da içeren en uygun lojistik yapılarının araştırılması ve seçimi. 

 5. GÜVENİLİRLİK

  Denetim, ölçüm, etiketleme ve paketleme süreçlerinin tamamını içeren kapıdan kapıya kargo hizmetleri sunuyoruz.

 6. YÜKSEK FİNANSAL TEMİNATLAR

  Şirketimiz uluslararası hukuka uygun güvenli, yenilikçi ve verimli hizmetler sunma çabası içindedir. Grup şirketlerimizin sunduğu nakliye başına kargo teminatı 3,000,000 EURO’dur. Sigorta teminatı güvenilir ortağımız Zurich Versicherungs-Gesellschaft AG (Zurich Insurance Company Ltd) (İsviçre) tarafından sağlanmaktadır.

 • Balkanlar da dahil olmak üzere AB devletleri ile ile BDT ülkeleri ve uzak Rusya arasında
 • Balkanlar da dahil olmak üzere AB devletleri ve Kafkasya ülkeleri arasında
 • Balkanlar da dahil olmak üzere AB devletleri ve Orta Asya ülkeleri arasında
 • AB devletleri BDT ve Çin arasında
 • AB devletleri , BDT ve Moğolistan arasında

Kalkış: Wuhan, Hefei, Suzhou, Zhengzhou 
Varış: Varşova, Hamburg, Duisburg

 • Müşteriler malı belirtilen gönderme yerine kendileri teslim ediyorlar veya “AsstrA” bunu taşıma siparişine uygun yapıyor.
 • Eğer kargo sevkiyatı göndericiden yapılıyorsa (door to door, door to station), o zaman kargonun teslimatı tren kalkışından önce 5-7 gün içerisinde gerçekleştirilmelidir.
 • Grupaj kargoların sevkiyatı zamanı bir kargo yerinin çekisi 2 tondan ve uzunluğu 3 metreden fazla olmamalıdır. Aksi takdirde tarifeye artırıcı emsal uygulanıyor.
 • Eğer bir kargo yerinin yüksekliği 2 metre ve daha fazlaysa, o zaman 2,6 metre yüksekliği tarifesi uygulanıyor. Eğer bir kargo yerinin genişliği 2 metre ve daha fazlaysa, o zaman 2,3 metre genişliği tarifesi uygulanıyor.
 • Kargonun gönderme istasyonuna teslimatı tren kalkışından önce 3 günden geç olmadan organize ediliyor.
 • Gümrükleme tren kalkışından önce 2 günden geç olmadan hayata geçiriliyor.
 • Kargo gönderici Çin’de gümrükleme için belgeler, ayrıca ithalat/ihracat gümrük işlemleri için gerekli ihracat lisanları sunuyor.
 • Tren kalkışından önce kargo alanı denetleniyor ve teyit ediliyor.
Başa dön
WhatsApp chat